Drzwi przesuwne do garażu

Drzwi przesuwne do garażu nie są najpopularniejszym rozwiązaniem w naszym kraju. Wpływ na to może mieć wysoka cena czy ograniczona dostępność. Warto jednak zastanowić się nad tą możliwością, zwłaszcza że popyt tworzy podaż. Tymczasem dobre drzwi przesuwne garażowe okazują się niezwykle funkcjonalne i uniwersalne. Przy odrobinie chęci ze strony wykonawcy, wpasują się niemal do każdego wnętrza.

Zastanawiacie się, jakie drzwi przesuwne do garażu są najlepsze, a może dopiero myślicie nad tym, czy zamontować je na swojej nieruchomości? Ten poradnik jest właśnie dla Was. Podpowiadamy w nim, z czym wiąże się takie rozwiązanie. Wskazujemy też, na co zwrócić uwagę, gdy się na nie zdecydujemy.

Jak działają drzwi przesuwne do garażu?

Jeżeli chodzi o możliwości, jakie mamy w przypadku bram garażowych, to są to drzwi otwierane do góry oraz drzwi otwierane na oścież, do zewnątrz. Oba te rozwiązania wymagają sporo przestrzeni, w niektórych sytuacjach istnieje też ryzyko, że pod wpływem wiatru czy dziecka bawiącego się guzikiem otwierania przytrzasną i częściowo zniszczą nasz samochód. Może się okazać, że drzwi przesuwne do garażu pozwolą nam pozbyć się tego problemu.

Drzwi przesuwne do garażu
Drzwi przesuwne do garażu / Cena, montaż, opinie / Ranking najlepszych

Działają one na bardzo prostej zasadzie. Są umieszczone na prowadnicach zarówno z góry, jak i z dołu otworu drzwiowego. Odsuwają się na ścianę, robiąc nam przestrzeń, by wjechać. W żaden sposób nie ograniczają ani pola manewru, ani widoczności, nie stwarzają też ryzyka uszkodzenia samochodu. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w niemal każdym garażu.

Jakie drzwi przesuwne do garażu są najlepsze?

Zastanawiasz się nad zamontowaniem drzwi przesuwnych do garażu? Nie wiesz jaki system przesuwny wybrać i kupić? Przyszedł czas na wymianę starej bramy garażowej, a może dopiero wykańczasz zupełnie nowy budynek? Nie ma co się wahać! Bez trudu znajdziesz najlepsze drzwi przesuwne do garażu pod warunkiem, że zwrócisz uwagę na takie cechy, jak:

  • Budowę,
  • Sposób otwierania,
  • Materiały,
  • Wytrzymałość.

Budowa drzwi przesuwnych do garażu

Najlepsze drzwi przesuwne do garażu dopasują się do niemal każdego wnętrza. Mając do dyspozycji dużą ścianę, tworzącą przestrzeń, na którą mogą się odsunąć, bez trudu zamontujemy jednolite modele. To jednak nie znaczy, że wąskie garaże są skazane na porażkę. Okazuje się bowiem, że producenci poradzili sobie i z tym problemem, dzieląc bramę na segmenty.

W takim przypadku drzwi przesuwne do garażu są podzielone na kilka paneli ze zginającym się połączeniem. Dzięki temu prowadnica może zakręcać pod kątem dziewięćdziesięciu stopni i drzwi bez trudu wsuną się na ścianę boczną naszego garażu. Szyny tego typu częściowo odsuwają też drzwi od progu, co umożliwia takie zamknięcie drzwi, by były one zupełnie pewne i szczelne.

Sposób otwierania drzwi przesuwnych do garażu

Jeżeli chodzi o sposób otwierania, tutaj także możemy wyodrębnić kilka grup. Najprostsze drzwi przesuwne do garażu składają się z jednego skrzydła, czy to jednolitego, czy też podzielonego na segmenty. W całości odsuwają się w tym samym kierunki. Jeżeli jednak obawiamy się, że zajmą całą ścianę boczną, możemy sięgnąć po dwuskrzydłowe drzwi przesuwne do garażu. Wyglądają jak brama garażowa otwierana tradycyjnie, tyle że zamiast rozchylać skrzydła na zawiasach, przesuwamy je na boki po wspomnianych prowadnicach.

Jakie drzwi przesuwne do garażu
Jakie drzwi przesuwne do garażu są najlepsze? Sprawdź ranking i opinie

To jednak nie wyczerpuje tematu. Czy wiecie, że najlepsze drzwi przesuwne do garażu sprawiają, że nie musimy nawet wychodzić z pojazdu, by wjechać do środka? Chociaż nie jest to najtańsze rozwiązanie, polecamy zdecydować się na elektryczny mechanizm otwierania. Oszczędzi to sporo czasu i wysiłku – wystarczy wcisnąć przycisk, a brama garażowa stoi przed nami otworem.

Drzwi przesuwne do garażu a materiały

Decydując się na tak dużą inwestycję, jak drzwi przesuwne do garażu, chcemy sięgnąć po produkty jak najwyższej jakości. Zwróćmy więc uwagę na materiały, by nie tylko wpasowały się w estetykę naszego domu, ale i przetrwały złe warunki atmosferyczne oraz lata intensywnego użytkowania. W tym miejscu polecamy lekkie, aluminiowe drzwi przesuwne do garażu. Przy odpowiednim zabezpieczeniu przed wilgocią i mrozem, są bardzo trwałe, nietrudno je przesunąć, gdy na przykład nie ma prądu lub gdy zdecydujemy się na egzemplarz otwierany siłą mięśni.

Może Cię zainteresować: Kask jeździecki

Ładnym i praktycznym rozwiązaniem są drzwi przesuwne do garażu z oknami. Nietrudno takie znaleźć. Wpuszczają do garażu nieco światła oraz ciepła pochodzącego ze słońca. Nie jest go jednak na tyle dużo, by samochód nadmiernie się nagrzewał. Przy tym wyglądają mniej surowo, świetnie wpisują się w wygląd niemal każdego domu i mają zarazem nowoczesny oraz tradycyjny charakter. Otwór okienny oraz szyba zamontowane są w taki sposób, by nie przeszkadzały przy otwieraniu.

Wytrzymałość drzwi przesuwnych do garażu

Deszcz, śnieg, mróz, upały – to wszystko zdarza się w naszej strefie klimatycznej i może niszczyć co wrażliwsze materiały. Farba schodzi lub blaknie, struktura wierzchnia pęka, tworzywa drewnopodobne puchną… Nie musi tak być! Dobre drzwi przesuwne do garażu pochodzą od producenta, który nie tworzy swych rozwiązań w taki sposób, by przez chwilę cieszyły oko, lecz który jest w stanie przemyśleć różne sytuacje. Ważne, by poza odpornością na pogodę, drzwi przesuwne do garażu były także szczelne, by wilgoć oraz chłód nie przekładały się na warunki wewnątrz garażu.

Jakie drzwi przesuwne do garażu wybrać? Czy warto?

Wciąż zadajecie sobie pytanie, czy warto inwestować w drzwi przesuwne do garażu? Odpowiedź brzmi: jeśli liczycie się z większym kosztem montażu, to warto! Można je otworzyć tylko częściowo bez wpływu na przestrzeń, można też uzyskać większy otwór drzwiowy, co ułatwia wjeżdżanie i wyjeżdżanie samochodem. Są stosunkowo proste w działaniu, a przy tym niezawodne, nie niszczą się od silnych podmuchów wiatru oraz nie stwarzają tak silnego ryzyka uszkodzenia pojazdu.

Gdzie kupić drzwi przesuwne do garażu?

By znaleźć najlepsze drzwi przesuwne do garażu, udajmy się do firmy zajmującej się profesjonalnym tworzeniem i montażem podobnych modeli. To właśnie ona doradzi nam najlepsze rozwiązania do naszej konkretnej przestrzeni. Do producentów należą na przykład Horman, Rolldom Ryterna i inni.

Najlepsze drzwi przesuwne do garażu
Najlepsze drzwi przesuwne do garażu

Cena drzwi przesuwnych do garażu

Decydując się na przesuwną bramę garażową, musimy się liczyć ze zwiększonym kosztem. Cena drzwi przesuwnych do garażu zwykle wraz z montażem i prowadnicami oscyluje wokół kilku tysięcy złotych, w zależności od wybranej opcji oraz rozmiaru.

Drzwi przesuwne do garażu – opinie

Osoby, które zdecydowały się na montaż takiej bramy garażowej, chwalą sobie to rozwiązanie jako niezwykle praktyczne i niewymagające wysiłku. Podzielamy ich zdanie, a Wy? Czy spotkaliście się już z taką nietypową bramą garażową? Co skłania Was do przeniesienia tego rozwiązania na grunt własnego domu? Czekamy na Wasze opinie o drzwiach przesuwnych do garażu.

Drzwi przesuwne do garażu / Ranking najlepszych

W tak zaawansowanych inwestycjach lepiej nie brać nic w ciemno, a zaufać opiniom zadowolonych (i niezadowolonych też) klientów. Byście nie musieli przekopywać się przez fora dyskusyjne, zebraliśmy dla Was niezbędne informacje w jednym miejscu i na ich podstawie przygotowaliśmy ranking najlepszych drzwi przesuwnych do garażu.

Leave a Comment